Milli Şair Vefatının 81. Yılında Beyoğlu’nda Anıldı

A+
A-Milli Şair Vefatının 81. Yılında Beyoğlu’nda Anıldı
14-12-2017

Beyoğlu’nda Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 81’inci yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen anma törenine katılan Başkan Demircan, “Korkma’ diyerek başta milletimiz olmak üzere tüm İslâm Coğrafyasına; bağımsızlığa, istiklâle ve zafere olan inancını aşıladı. Türk milleti kendisine minnettardır.” dedi.

 

 

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, vefatının 81’inci yıl dönümünde Beyoğlu’nda düzenlenen özel törenle anıldı. Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beyoğlu Belediyesi tarafından İstiklal Caddesi'nde bulunan Mısır Apartmanı önünde düzenlenen törene, Beyoğlu Kaymakamı Savaş Ünlü, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, okul müdürleri ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

MISIR APARTMANINA BÜYÜK BİR TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Törenin düzenlendiği Mısır Apartmanına büyük bir Türk Bayrağı asıldı. Anma etkinliği kapsamında öğrenciler Zahit Kara ve Osman Aydın Uslu milli şairin şiirlerini seslendirirken, Metin Ali Riza isimli öğrenci de Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlattı. Tören, protokol ve öğrenciler tarafından Mısır Apartmanı önüne karanfil bırakılmasıyla son buldu.

TÜRK MİLLETİ KENDİSİNE MİNNETTARDIR

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan törende gazetecilere yaptığı açıklamada, “Şahsiyeti, hayatı ve bizlere miras bıraktığı eserleriyle milletimize öncülük eden istiklâl şairimiz Mehmet Âkif Ersoy bundan tam 81 yıl önce aramızdan ayrıldı. “Korkma” diyerek başta milletimiz olmak üzere tüm İslâm Coğrafyasına; bağımsızlığa, istiklâle ve zafere olan inancını aşıladı. Türk milletinin dirilişiyle başlayan Kurtuluş Savaşı Destanımızı veciz cümleleriyle ölümsüzleştirdi. Türk milleti kendisine minnettardır. Bizler kendisinden razıyız, Allah da kendisinden razı olsun, inşallah.” ifadelerini kullandı.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız