Kurduğumuz Hayallerin Tek Tek Hayata Geçtiği Bir Dönemdeyiz

A+
A-

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin Dolapdere’de açılan yeni ek hizmet binasını ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Büyükşehir Belediyesinin önemli icra müdürlüklerinin buraya gelmiş olması, bölgeye şüphesiz çok önemli bir katkı sağladı. Bölgede aynı zamanda çok önemli kentsel dönüşüm ve kültür sanat projelerinin yanı sıra, otelcilik ve iş dünyasına ilişkin çok güzel yatırımlar da var. Dolayısıyla Dolapdere start verdi.” dedi.

Kurduğumuz Hayallerin Tek Tek Hayata Geçtiği Bir Dönemdeyiz
15-07-2016

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne bağlı birimlerin Dolapdere’ye taşınmasının ardından, genel sekreter yardımcılarını makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dedi. Genel sekreter yardımcılarıyla da bir süre sohbet eden Başkan Demircan, Beyoğlu’nda hayata geçirilen dev projeler ve ileriye dönük atılabilecek adımlar hakkında da fikir alış verişinde bulundu. Kalabalık bir heyet ile ziyarete gelen Demircan, ayrıca katları dolaşarak tüm biri çalışanlara hoş gediniz dedi.

KURGULADIĞIMIZ HAYALLERİN TEK TEK HAYATA GEÇTİĞİ BİR DÖNEMİ YAŞIYORUZ

Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Demircan, tesadüfi bir şeyin olmadığını belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ile birlikte Dolapdere’nin geleceği ile ilgili bundan yaklaşık 7-8 sene evvel bazı stratejik kararlar vererek buranın yapılanma şartlarıyla ilgili bir hayal kurgulamıştık. Bugün o kararların tek tek hayata geçtiği bir dönemi yaşıyoruz. Bu binanın yapımı ve Büyükşehir Belediye Başkanlık binasının önemli icra müdürlüklerinin buraya gelmiş olması, bölgeye şüphesiz çok önemli bir katkı sağladı. Bölgede aynı zamanda çok önemli kentsel dönüşüm ve kültür sanat projelerinin yanı sıra otelcilik ve iş dünyasına ilişkin çok güzel yatırımlar da var. Dolayısıyla Dolapdere start verdi. ” dedi.

BEYOĞLU’MUZA HAYIRLAR GETİRSİN, UĞURLAR GETİRSİN

Dolapdere’nin Beyoğlu’nun ve İstanbul’un önemli bir kavşak noktası olmaya aday olduğunu da ifade eden Başkan Demircan, “Biliyorsunuz son zamanlar Büyükşehir Belediyemiz Unkapanı Köprüsü’nü kaldırarak Fatih ile Beyoğlu’nu yeraltından, denizin altından bağlayacak bir proje hazırlığında. Bu projenin en önemli akslarının başında işte tam bu mekân geliyor. Dolayısı ile İstanbul’un yeni gelişen en önemli aksının tam da kalbindeyiz. Elbette Büyükşehir ile birlikte Beyoğlu’muz da bu gelişmelerin kalbinde. Beyoğlu’muza hayırlar getirsin, uğurlar getirsin diyorum. Beyoğlu’nun özellikle Dolapdere hattının bundan sonra daha iyi algılanması gerektiğinin altını özellikle çiziyorum.” şeklinde konuştu.

Haberin fotoğrafları için Tıklayınız...

Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız