Küçük Şefler Geleneksel Tatlar Atölyesi’nde doyasıya eğlendi

A+
A-

Beyoğlu’nda “Bilinçli Aile Sağlıklı Nesiller” Projesi kapsamında düzenlenen ‘Baba Olmak’ programı‘Küçük Şefler Geleneksel Tatlar Atölyesi’ ile başladı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen atölye çalışmasında, çocuklar babalarıyla birlikte birbirinden güzel pizzalar hazırlayarak doyasıya eğlendi.

Küçük Şefler Geleneksel Tatlar Atölyesi’nde doyasıya eğlendi
23-02-2017

Beyoğlu Belediyesi ile Kültür Kenti Vakfı ortaklığında, Bernard Van Leer Vakfı’nın desteğiyle hayata geçirilen “Bilinçli Aile Sağlıklı Nesiller” projesi ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Beyoğlu’nda 0-8 yaş grubu çocukları ve ebeveynleri desteklemek amacıyla hayata geçirilen Projesinin yeni eğitim dönemi ‘Baba Olmak’ programı ile başladı. İki ay sürecek olan Baba Olmak’ programının tanıtımı için Aynalıkavak Semt Konağı’nda ‘Küçük Şefler Geleneksel Tatlar Atölyesi’ etkinliği düzenlendi. Yaklaşık 50 babanın çocuklarıyla birlikte birbirinden güzel pizzalar hazırladığı atölyede, renkli görüntüler ortaya çıktı.

ANNELER DE UNUTULMADI

Küçük Şefler Geleneksel Tatlar Atölyesine katılan babalar çocuklarıyla birlikte keyifli dakikalar geçirdi. Babalarıyla birlikte birbirinden güzel pizzalar hazırlayan çocuklar, pizzaların pişmesini beklerken anneler için de sürpriz bir hediye hazırladı. Babalar ve çocukları kendi elleriyle annelere götürmek üzere turşu kurdular. Günün sonunda çocuklar kendi elleriyle hazırladıkları pizzaların tadını babalarıyla paylaşarak çıkardılar.

PROGRAM 8 HAFTA SÜRECEK

Baba olmak programı; Beyoğlu’nda yaşayan 0-8 yaş grubu çocuğa sahip olan babaların çocuğun gelişim sürecinde etkin olarak rol almalarını, yeni bilgi ve araçlar edinmelerini sağlamayı ve farklı etkinliklerle baba-çocuk arasındaki iletişimi güçlendirmeyi amaçlıyor. 19 Şubat’ta ilk eğitimleri başlayan olan program Beyoğlu Semt Konaklarında ücretsiz olarak 8 hafta boyunca devam edecek. Program hakkında ayrıntılı bilgiye www.bilincliaile.com internet adresinden ulaşılabilecek.

Haberin fotoğrafları için Tıklayınız...

Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız