Kasımpaşalılar gönül sofralarında buluştu

A+
A-

Binlerce Kasımpaşalı Beyoğlu Belediyesi tarafından Kızılay Meydanı’nda kurulan iftar sofralarında bir araya geldi. Programa katılarak vatandaşlarla birlikte iftar yapıp sohbet eden Başkan Demircan, “Dostluğumuzu ve kardeşliğimizi pekiştirmek için bu gönül sofralarında bir araya geliyoruz.” dedi.

Kasımpaşalılar gönül sofralarında buluştu
14-06-2017

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Beyoğlu'nda sokaklar vatandaşların buluşma noktası olmaya devam ediyor. Her gün Taksim Meydanı ve Hasköy Sahil’in yanı sıra ilçenin farklı mahallelerinde kurduğu geleneksel iftar sofraları ile binlerce vatandaşı aynı sofralarda buluşturan Beyoğlu Belediyesi, gönül sofralarını bu kez Kızılay Meydanı’na kurdu. Binlerce Kasımpaşalıların yoğun ilgi gösterdiği programa; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş da katılarak vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. İlahi müzik dinletisi eşliğinde iftar saatini bekleyen vatandaşlar, ezanın okunmasıyla birlikte hep beraber oruçlarını açıp dua etti.

BU SOFRALARIN GÜZELLİĞİ SİZİN VARLIĞINIZDIR

İftar öncesinde vatandaşlarla sohbet eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Hepimizin evinde yiyeceği ve içeceği var. O yüzden biz bu gönül sofralarına karnımızı doyurmak için gelmiyoruz. İftar sofraları dostluğumuzun fotoğrafıdır. Bu dostluğumuzu ve kardeşliğimizi pekiştirmek için bu gönül sofralarında bir araya geliyoruz. Gönüllerimizin açtığını doyuracak olan bugün burada toplanarak verdiğimiz bu fotoğraftır. Sofra kültürünün bizim kültürümüz içerisinde önemli bir yeri var. Bu sofralarda hurmamızı, suyumuzu, yemeğimizi bölüşüyoruz. Bir belediye başkanının görevi de hizmet ettiği vatandaşları arasındaki dostluğu ve kardeşliği geliştirmektir. Bugün buraya gelerek bu güzel dostluğun fotoğrafını vermeyi bizlere lütfettiniz. Bunun için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız