İstiklal Caddesi Antika Festivali ile coştu

A+
A-

Taksim Meydanı’nı adeta bir zaman tüneline çeviren Beyoğlu Antika Festivali, ilk gününde ziyaretçi akınına uğradı. İstiklal Caddesi’nde sabahın ilk ışıklarıyla başlayarak gün boyu devam eden hareketlilik esnafın yüzünü güldürdü.

İstiklal Caddesi Antika Festivali ile coştu
29-09-2016

Beyoğlu’nda 50 gün sürecek olan “Beyoğlu Hareketleniyor” Festivallerinin ilki olan Antika Festivali, ilk gününde yoğun ilgi gördü. Taksim Meydanında kurulan festival alanına akın eden yerli yabancı binlerce kişi bir taraftan antik eserlerle tarihe kısa bir yolculuk yapmanın tadını çıkartırken, bir yandan da alanda gerçekleştirilen söyleşi ve müzik dinletileriyle doyasıya eğlendi. Taksim Meydanını adeta bir zaman tüneline çeviren festival Beyoğlu’nu da hareketlendirdi. İstiklal Caddesi’nde ve Taksim Meydanı’nda sabahın ilk ışıklarıyla başlayarak gece geç saatlere kadar devam eden bu hareketlilik bölge esnafının da yüzünü güldürdü.

GAYET GÜZEL VE OLUMLU BİR FESTİVAL

Beyoğlu’nda festivalle birlikte görülen hareketlilikten duydukları memnuniyeti dile getiren İstiklal Caddesi esnafı,  “Gerçekten güzel bir çalışma olmuş. Beyoğlu Belediyesi’nin yaptığı festival işe yaradı. Beyoğlu hareketli bir bölge ama bu tür çalışmalarla daha da güzelleşiyor ve hareketleniyor. Taksim de bayağı bir kalabalık oluştu. Bu da başta esnaf olmak üzere herkese yansıdı, işlerimiz açıldı. Beyoğlu Belediye Başkanımıza yaptığı bu festivalden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullanırken, festivale katılan vatandaşlar da, “Beyoğlu’na zaten sık sık geliyoruz. Bugün de gelip dolaştık. Festival gayet güzeldi, kalabalıktı. Gayet güzel ve olumlu bulduk. Çok eğlendik.” şeklinde konuştular.

GEÇMİŞE YOLCULUK 5 EKİM’E KADAR DEVAM EDECEK

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın açılışını gerçekleştirdiği ve İstanbul’un dört bir yanından Türkiye’nin en iyi 63 antikacısının yer aldığı Antika Festivali, 5 Ekim’e kadar devam edecek. Vatandaşlar her gün eski mobilya restorasyonuyla ilgili altın varak ve gomalak işlerinin canlı uygulamalarının yanı sıra gerçekleştirilecek olan müzik dinletileri, söyleşiler ve Mezat’la hem eğlenecek hem de öğrenecek.

Haberin fotoğrafları için Tıklayınız...


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız