İngiltere Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Mcdonald’dan Demircan’a ziyaret

A+
A-

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Sir Simon Mcdonald, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Sohbet havasında geçen görüşmede; Türkiye ve İngiltere ilişkileri, AB ile ilişkiler, turizm ve terör olayları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Mcdonald’dan Demircan’a ziyaret
25-05-2017

Birleşik Krallık (İngiltere) Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Sir Simon Mcdonald, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binasında gerçekleşen görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Ziyarette, Müsteşar Mcdonald Beyoğlu’nun önemli bir merkez olduğunu ve burada bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ziyaretin kendisini de ziyadesiyle mutlu ettiğini belirten Başkan Demircan da, Müsteşar Mcdonald’a teşekkür etti. Sohbet havasında geçen görüşmede, Türkiye ve İngiltere ilişkileri, AB ile ilişkiler, turizm ve terör olayları da masaya yatırıldı.

TÜRKİYE İLE İŞBİRLİĞİ DAHA DA GELİŞTİRİLECEK

Müsteşar Mcdonald, tarihte Türkiye ile yaptıkları işbirliklerinde başarılara imza atıldığını, Türkiye ile ortak noktaların olduğunu, var olan iyi ilişki ve işbirliklerini ilerleteceklerini belirterek, 15 yıl önce İngiltere’nin Türkiye’nin AB üyelik sürecine destek verdiğini söyledi. 44 yıldır AB üyesi olmuş bir ülke olarak, AB çalışmalarını bağımsız bir şekilde devam ettirdiklerini de vurgulayan Müsteşar Mcdonald, Avrupa için çalışmalar yapacaklarını da belirtti.

İKİ İLKE ARASINDAKİ TURİZM MASAYA YATIRILDI

Görüşmede iki ülke arasındaki turizm de masaya yatırıldı. Başkan Demircan, iki ülke arasındaki turizmin iyileştiğini fakat İngiltere’den çok fazla sayıda turist gelmediğini belirtti. Bunun üzerine Müsteşar Mcdonald, insanlar ne kadar evde kalmak isteseler bile, evde kalmanın yaşanan terör olaylarını çözmeyeceğini; insanların normal hayatlarına dönmeleri için çaba göstermesi gerektiğini vurguladı.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız