Herkes Beyoğlu' nda Yatırım Yapmak İçin Uğraşıyor

A+
A-

Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin iftarına katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “2004 de başkan olduğumda ilk iş olarak, ortak veri tabanı kurarak belediye coğrafi bilgi sistemi ile kent bilgi sistemi, yani mekanla insanı beraber çalıştıracak uygulamaları yaptık.” dedi.

Herkes Beyoğlu' nda Yatırım Yapmak İçin Uğraşıyor
15-06-2016

Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’ne (DSDER) üye firmalar, CVK Park Bosphorus Hotel’de düzenledikleri geleneksel iftar yemeği ile bir araya geldiler. Aralarında ASTEL, FİTS İstanbul, PROKARE, SMG Multimedya ve Sistem 9 Medya gibi sektörün öncü firmaların üst düzey yöneticilerinin katıldığı iftar yemeğinin bu seneki onur konuğu Beyoğlu Belediye Başkan Ahmet Misbah Demircan oldu. İftar yemeğinin ardından gerçekleştirilen ‘Dijitalleşen Beyoğlu’ başlıklı söyleşide Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Belediyesi’nde hayata geçirilen dijital sistemleri anlattı. Program da Başkan Demircan’ a başarılarından dolayı bir de plaket takdim edildi.

DEMİRCAN DİJİTAL SEKTÖRDE ÇOK GÜZEL İŞLER YAPIYOR

Programın açılış konuşmasını yapan DSDER Başkanı ve Sistem 9 Medya Genel Müdürü Kaan Akın, bu toplantının derneğe üye firmaların çalışmalarının aktarıldığı üçüncü toplantı olduğunu belirterek, “Bu toplantımızda Türkiye de gerçekten güzide belediyelerimizden olan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı davet ettik. Kendisi gerçekten dijital sektörde çok güzel işler yapıyor, çok güzel adımlar atıyor. Çok başarılı girişimler içerisinde olduğunu bizlerde görüyoruz, bizzat izliyoruz. Bize vizyonunu ve çalışmalarını anlatması için kendisini davet ettik, sağ olsun bizleri kırmayarak buraya kadar geldi.” dedi.

BELEDİYELER DİJİTAL DÜNYAYA AYAK UYDURMALI

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan programda yaptığı konuşmasında belediyelerin gelişen dijital dünyaya ayak uydurması gerektiğini belirterek, “Birçok büyük kurumda müdürlüklerin bir birleriyle eş güdümlü bilgi transferi yapamadığını biliyoruz. Ben 2004 de başkan olduğumda ilk iş olarak, ortak veri tabanı kurarak belediye coğrafi bilgi sistemi ile kent bilgi sistemi, yani mekanla insanı beraber çalıştıracak uygulamaları yaptık. 250 bin insan 25 bin bağımsız bölümde, evlerde kim var, kaç yaşında çocukları var, okula gidenler, engelliler vs. varıncaya kadar takip edebiliyoruz. Belediyede bu çalışmaları yaparak bugünlere geldik.” dedi.

HERKES BEYOĞLU’NDA YATIRIM YAPMAK İÇİN UĞRAŞIYOR

Başkan Demircan, belediye binasının girişinde kurulan resepsiyon biriminin işleri hızlandırdığını ifade ederek şunları söyledi. “Belediye binamızın girişinde resepsiyon birimi kurduk. Burada dört kişi çalışıyor. Bugün Beyoğlu belediyesine gelen bir kişi oradan ihtiyacı olanı öğreniyor, ortalama 2.5 dakikada. Beyoğlu’nda son 12 yılda inanılmaz bir gelişme var. Herkes Beyoğlu’nda yatırım yapmak, bir mekan açmak için uğraşıyor. Beyoğlu’nun bir cazibesi var ama eğer bir belediye işlemleri hızlı gerçekleştiremiyorsa o zaman tıkanmanın olduğu yere insanlar gitmeyecektir, işlemlerin daha kolay yapıldığı bir yere gidecektir.” Şeklinde konuştu.

Haberin fotoğrafları için Tıklayınız...


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız