Geleceğin yazılımcıları Beyoğlu’nda yetişiyor

A+
A-

Geleceğin yazılımcılarını yetiştirmek için harekete geçen Beyoğlu Belediyesi, ilçedeki 7-14 yaş grubu çocuklar için Kodlama (Yazılım) Atölyesi açtı. Tamamen ücretsiz olan atölye eğitimi ile çocuklar kodlama mantığını eğlenerek öğreniyor.

Geleceğin yazılımcıları Beyoğlu’nda yetişiyor
21-12-2017

Bilişim Çağı’nın ülkeler arasındaki rekabeti artırmasıyla birlikte Bilişim Teknolojileri ve Yazılım eğitimleri ön plana çıkmaya başladı. Teknolojiyi olumlu olarak bilen bir nesil yetiştirmek amacıyla harekete geçen Beyoğlu Belediyesi, ilçedeki 7-14 yaş grubu çocuklar için Kodlama (Yazılım) Atölyesi açtı. Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi ve Semt Konakları’nda açılan atölyelerde çocuklar kodlama mantığını eğlenerek öğreniyor.Tamamen ücretsiz olan atölye eğitimi iki ay süreyle veriliyor.

EĞİTİMLER ÜÇ ANA BAŞLIK ALTINDA VERİLECEK

İlk iki hafta içerisinde problem çözme yaklaşımları ve kazanımları ile ilgili eğitim verilen atölyelerde, üçüncü haftadan itibaren ise algoritmaya ( Belli bir problemi çözmek veya belirli bir amaca ulaşmak için tasarlanan yol) giriş eğitimleri veriliyor. Beşinci haftadan itibaren kodlama eğitimlerine başlayan öğrenciler hayallerin tasarlamaya başlıyor. Eğitimler tamamlandığında çocuklar, problemlere çok yönlü çözümler sunmayı, sistematik düşünmeyi, olayları ilişkilendirmeyi, farklı ve yaratıcı düşünmeyi, takım çalışmasını ve eleştirel düşünebilmeyi öğrenmiş olacak.

HIZLI VE PRATİK ÇÖZÜM ÜRETMEYİ ÖĞRENİYORLAR

Bilişim Teknolojileri Eğitmeni Ersin Huzur, Beyoğlu’nun farklı okullarından gelen çocuklara kodlama eğitimi verdiklerini belirterek, “Sınıflarımız 7 14 yaş gruplarından oluşuyor. Kodlama eğitimi ile öğrencilere günlük hayatta ve gelecekte karşılaşacakları problemlere dair üretecekleri çözümleri teknolojiyle nasıl beraber uygulayabilecekleri, nasıl daha pratik ve hızlı bir şekilde uygulayabileceklerini kazandırmaya çalışıyoruz. Eğitimlerimizde şu an her çocuğumuz bir problemin çözüm aşamalarını sıralayıp aşamalarını nasıl uygulayabileceklerini kavramış durumdalar. Kodlama eğitimimizi her öğrencinin kendine has bir oyunla yaparak finalle buluşturmayı amaçlıyoruz.” dedi.

KODLAMA ATÖLYESİNİN KAYITLARI TAMAMEN ÜCRETSİZ

Kasım ayının ikinci haftasında başlayan Kodlama Atölyesi için kayıtlar devam ediyor. Yazılım atölyesine çocuklarını kayıt yaptırmak isteyen veliler, Turabibaba Kütüphanesi ve Semt Konaklarına başvurarak kayıtlarını yaptırabiliyor.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız