En önemli görevimiz engelsiz bir yaşam oluşturmak

A+
A-

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Liv Hospital’da düzenlenen programa katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Engelli çocuklarımızın, yavrularımızın hepsi hayatımızın bir parçasıdır. Bizlerin en önemli görevi de onlar için engelsiz bir yaşam oluşturabilmektir.” dedi.

En önemli görevimiz engelsiz bir yaşam oluşturmak
03-12-2016

Yağmur Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engellilere yönelik program düzenledi. Ulus’ta bulunan Liv Hospital Hastanesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti, Cemiyet hayatının ünlü isimlerinden Elif Gönlüm, Parıltı Derneği Başkanı Neşe Gönül, Microsoft’ta çalışan görme engelli iş kadını Duygu Karaman, görme engelli Avukat Çağrı Yıldırım ve engelli çocuklar ile aileleri katıldı.

 

TOPLUMU DAHA DUYARLI OLMAYA DAVET ETTİLER

Program, engelli öğrenciler tarafından hazırlanan mini konserle başladı. Duygu Karaman ve Çağrı Yıldırım’ın azim ve başarı ile geçen hayat hikayeleriyle engelli çocuklara örnek olduğu etkinlikte, çocuklar karşılaştığı engelleri, yaşadıkları zorlukları aktararak toplumu daha duyarlı olmaya davet ettiler. Programda engelli bir öğrenci kendi çizdiği bir resmi Başkan Demircan’a hediye etti.

 

HEPİMİZİN SORUMLULUĞU ÇOK BÜYÜK

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, merhamet ve empatinin çok önemli olduğunu belirterek, “Engelli çocuklarımızın, yavrularımızın hepsi hayatımızın bir parçasıdır. Bizlerin en önemli görevi de onlar için engelsiz bir yaşam oluşturabilmek. Hep birlikte yapmamız gereken hayatı nasıl kolaylaştırabileceğimizi düşünmek ve buna göre çözümler üretmektir. Hepimizin sorumluluğu çok büyük. Onlardan öğreneceğimiz çok şey var. Her insan kendi eksiğini bir başkasıyla tamamladığına göre, bir birimizin eksiğini gidererek yaşayabileceğimiz bir dünya kurmalıyız.” dedi.

 

KENDİ ENGELLERİMİZİ DE HATIRLAMALIYIZ

Başkan Demircan, “Dünya engelliler gününde sadece engellileri değil, kendi engellerimizi de hatırlamamız lazım. Ben burada engelli kardeşlerimizin annelerini alkışlıyorum. Gerçekten hayatlarını tamamen onlara adıyorlar.” şeklinde konuştu.

 

ÇOCUKLARIN MORALİ KADAR AİLELERİN MORALİ DE ÖNEMLİ

Toplantının sadece bir gün değil bir ömür boyu farkındalığa dikkat çekilmek için yapıldığını söyleyen Elif Gönlüm ise, “Çocukların morali kadar ailelerin morali de çok önemli. Kendilerini hem toplumla dayanışma içinde hissetmelerine yardımcı olmayı hem de tedavilerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Böylece sosyal çevrede kendilerine olan güvenleri daha da artacak. Onlara kendilerini güvende hissettirmek, sosyal kapasitelerini artırmak, kaynaştırmak ve kendilerini önemli hissetmelerini sağlamak için buradayız” ifadelerini kullandı.

Haberin fotoğrafları için Tıklayınız...

Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız