Dünya Çevre Günü' nde Beyoğlu’nda anlamlı etkinlik

A+
A-

Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen atık toplama kampanyasına katılarak en fazla atık malzemeyi toplayan öğrencilere, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde gerçekleştirilen“Geri Dönüşüm Çalışmaları Ödül Töreni” ile ödülleri takdim edildi.

Dünya Çevre Günü' nde Beyoğlu’nda anlamlı etkinlik
05-06-2018

Doğal kaynakların korunması ile ilgili projelere imza atan Beyoğlu Belediyesi, 2007 yılında başlattığı atık toplama kampanyasını bu yıl da devam ettirdi. Proje kapsamında ilçede bulunan okullarda atık toplama kampanyaları düzenlendi. 15 okulun katıldığı kampanya kapsamında 825 Litre Atık Yağ ile bin 595 kg Atık Pil toplandı. Yıl boyunca ‘Atık Yağ’ ve ‘Atık Pil’ kampanyasına katılarak en fazla atık malzemeyi toplayan öğrencilere 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde düzenlenen “Geri Dönüşüm Çalışmaları Ödül Töreni” ile ödülleri takdim edildi. Hasköy Sahilinde gerçekleştirilen törende çocuklar sahnelenen tiyatro gösterisiyle gönüllerince eğlendi.

ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTMAK İÇİN YAPTIĞIM ÇALIŞMADAN DOLAYI MUTLUYUM

Geri dönüşüm çalışmalarında topladığı atıklarla ödül almaya hak kazanan Busenaz Çelik isimli öğrenci,’’ Atık yağlar lavaboya dökülerek normal sulara karışıyor ve su kaynaklarımız kirleniyor. Bende bu çalışmalarda anne ve babamın yardımıyla atık yağ topladım. Topladığım atık yağları Haliç İlkokuluna teslim ettim. Bu çalışmayla bisiklet almaya hak kazandım. Çevremizi temiz tutmak için yaptığım çalışmadan dolayı çok mutluyum’’ diyerek insanları çevre konusunda hassas davranmaya çağırdı.Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız