Demircan , vatandaşlarla bayramlaştı

A+
A-

Bayram namazını Tophane’de bulunan Karabaş Mustafa Ağa Camii’nde kılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, namaz çıkışında vatandaşlarla bayramlaştı. Başkan Demircan, her bayram olduğu gibi bu bayramda geleneği bozmayarak çocuklara bayram harçlığı dağıttı.

Demircan , vatandaşlarla bayramlaştı
25-06-2017

Beyoğlu Belediyesi’nin geleneksel bayramlaşma programı Tophane’de bulunan tarihi Karabaş Mustafa Ağa Camii’nde gerçekleştirildi. Sabahın erken saatlerinde Karabaş Mustafa Ağa Camii’ne gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, camiyi dolduran vatandaşlarla, ezanın okunmasıyla birlikte saf tutu. Bayram namazı çıkışında Beyoğlu Müftüsü Aydın Yığman ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Av. Harun Muş ile birlikte, vatandaşlarla tek tek tokalaşarak bayramlaşan Başkan Demircan, her bayram olduğu gibi bu bayramda geleneği bozmayarak çocuklara bayram harçlığı dağıttı. Bayramlaşmanın ardından Beyoğlu Belediyesi tarafından caminin avlusunda vatandaşlara Ramazan şerbeti ve çikolata ikram edildi.

BÜTÜN GÜNLERİMİZ BAYRAM GİBİ OLSUN

Tüm İslam âleminin Bayramını kutlayan Başkan Demircan, “Bugün bayramın ilk günü. Sabah namazından sonra vatandaşlarla birlikte bayram namazını da eda ettik. Mahalle ilişkilerinin güçlü olduğu bir bölgemizdeyiz, Tophane bölgesindeyiz. Karabaş Mustafa Ağa Camii’nde namaz çıkışı bütün mahalleliyle bayramlaşmamızı gerçekleştirdik. Ülkemizde, tüm İslam coğrafyasında birliğin ve beraberliğin olduğu iyi bir bayram temenni ediyoruz. Bu bayram tüm dünyaya iyi şeyler getirsin, mutluluklar getirsin. Tophane bölgemizdeki insanlar uzun zamandır buradalar ve burayı da benimsemiş durumdalar. Tophanenin bir biriyle olan dayanışması, sevgisi, muhabbeti ve kardeşliği çok üst düzeyde. Bu bayram sabahı bunu da burada görmüş olduk. İnşallah bu birlik ve beraberlik Tophanede olduğu gibi Beyoğlu’nda, İstanbul’da, ülkemizin tamamında, bütün dünyada olsun. Bütün günlerimiz bayram gibi olsun. Herkesin bayramını tebrik ediyorum.” dedi.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız