Demircan, öğrencilere bilişim çağının önemini anlattı

A+
A-

Öğrencilere, Bilişim Çağının önemi ve sunduğu fırsatlar üzerine bir söyleşi gerçekleştiren Başkan Demircan, “Hangi mesleğe sahip olursan ol, mesleğin derinliğinin yanı sıra yazılım bilmenin de gerekli olduğu bir çağa doğru gidiyoruz. Gelecek dönemde yazılım bilmekte okuma yazma bilme kadar kıymetli olacak.” dedi.

Demircan, öğrencilere bilişim çağının önemini anlattı
02-03-2018

Beyoğlu’nda hayata geçirilen “Okulda Buluşalım” Projesi ile okulların sorunları yerinde çözüme kavuşturuluyor. 14 yıldır devam eden proje kapsamında Dilnihat Özyeğin Anadolu lisesini ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan öğrencilerle bir araya geldi. Bilişim Çağının önemi ve sunduğu fırsatlar üzerine bir söyleşi gerçekleştiren Başkan Demircan daha sonra öğretmen, okul aile birliği üyeleri ve velilerin taleplerini dinledi.

GELECEK YAZILIM ÜZERİNE KURGULANIYOR

Başkan Demircan öğrencilerle gerçekleştirdiği söyleşide, geleceğin yazılım üzerine kurgulandığını belirterek “Avukat da olsan, doktor da olsan, hangi mesleğe sahip olursan ol işi kolaylaştırıcı cihazlar ve makineler akıllı olacağı için mesleğin derinliğinin yanı sıra en az mesleğin kadar bir parça da yazılım bilmenin gerekli olduğu bir çağa doğru gidiyoruz. Gelecek dönemde yazılım bilmekte okuma yazma bilme kadar kıymetli olacak, en azından iddia sahibi olan gençler için.” dedi.

BİLİŞİM ÇAĞINA UYGUN APLİKASYONLAR GELİŞTİRİYORUZ

Belediye olarak Bilişim Çağına uygun aplikasyonlar geliştirdiklerini de ifade eden Başkan Demircan, “Biz bu süreçte Beyoğlu Belediyesi olarak Beyoğlu’nda var olan bütün dataları geliştirdiğimiz Smart Beyoğlu uygulamasına yükledik. Bunu on bin kişi bundan istifade edecek. Çalışmalarımız bununla da sınırlı değil. İstiklal Caddesinde öğrencilerimiz için bir Gençlik Merkezi yaptırıyorum. İçinde 4 tane atölye var. O atölyelerde yazlımı teşvik eden dersler olacak ve bu derslere merakı olan her gencimiz, yavrumuz gelebilecek.” şeklinde konuştu.Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız