Demircan, Münir Özkul’un öğrencilerine karne dağıttı

A+
A-

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden ünlü sanatçı Münir Özkul’un adının verildiği okulda sanatçının eşi Ümman Özkul ile birlikte öğrencilere karne dağıtan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “5-6 yıldır bu okulda Münir Özkul’un ismini yaşatıyoruz. Kendisi bir Cihangirli’ydi. İnşallah onun ruhu buradaki çocuklara ilham kaynağı olur.” dedi.

Demircan, Münir Özkul’un öğrencilerine karne dağıttı
19-01-2018

2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan öğrenciler karnelerini aldı. Beyoğlu Belediyesi, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Usta Sanatçı Münir Özkul’un adını taşıyan Cihangir Münir Özkul Ortaokulu’nda Karne Dağıtım Programı düzenlendi. Programa; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ile birlikte Münir Özkul’un eşi Umman Özkul da katılarak öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Özkul’un eşi Umman Özkul ile birlikte sömestr tatiline giren öğrencilere karnelerini dağıtan Başkan Demircan, öğrencilere gelecek dönem için başarılar diledi.

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nda öğrencilerin eğitimi için önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek "Çocuklarımız geleceğimiz. Onların eğitim ve öğretimleri bizler için çok önemli. Bir yılın daha ortasına geldik. Karnelerini okulumuzdaki yavrularımıza dağıttık. 15 gün boyunca iyi bir tatil yapsınlar. Dersten uzak olsunlar. Kendilerini dinlendirsinler. Yoğun döneme başladıklarında ise o yoğun dönemin hakkını versinler diyorum.” dedi.

MÜNİR ÖZKUL’UN İSMİNİ YAŞATIYORUZ

Başkan Demircan, ”5-6 yıldır bu okulda Münir Özkul’un ismini yaşatıyoruz. Kendisi bir Cihangirli’ydi. İnşallah onun ruhu buradaki çocuklara ilham kaynağı olur. Bu okul içerisinde gelecekte büyük sanatçılar çıksın, onun izinden giderek o hedeflere varmış olsun. İsimlerin bu tür mekanlarda yaşatılmasının kıymetli olduğunu düşünüyorum. Bugün, Münir Özkul’un eşiyle birlikte okula geldik. Bundan sonra inşallah etkinliklere, Özkul’un eşi ve ailesi katılarak ilham olursa o da bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı olur” ifadelerini kullandı.

ONDAN MİNİCİK BİR ESİNDİ GETİREBİLDİYSEM BU OKULA NE MUTLU

Münir Özkul’un eşi Umman Özkul ise, “Münir’imin adını taşıyan bu okula da daha güzel etkinlikler oluştururuz, zaman içerisinde. Ben Şuanda Münir’i yaşıyor kabul ediyorum, kalbimde. Ondan minicik bir esindi getirebildiysem bu okula, ne mutlu. Münirciğimin hatırı için her daim her daim her yerdeyim. Münir’in adını taşıyan bu okulun güzel bir tiyatro grubunun olmasını çok isterim. Tiyatro çalışmalarına da hız verilmesini isterim” şeklinde konuştu.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız