Beyoğlu'nun 29. kardeş şehri El-Halil oldu

A+
A-

Beyoğlu Belediyesi ile Filistin'in El-Halil (Hebron) Belediyesi arasında ''Kardeş Şehir'' anlaşması imzalandı. İmza töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Filistin ile yeni sosyal ve kültürel işbirliklerine imza atacağımız için çok mutluyum. Bu anlaşmayı iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşliğin daha da geliştirilmesi açısından çok önemli buluyorum.” dedi.

Beyoğlu'nun 29. kardeş şehri El-Halil oldu
26-10-2017

Beyoğlu Belediyesi, kardeş şehirlerine bir yenisini daha ekledi. Filistin'in El-Halil (Hebron) Belediyesi ile kardeş şehir ve işbirliği anlaşması imzalayan Beyoğlu Belediyesi, böylece 20’si yurt dışından, 9’u da yurt içinden olmak üzere kardeş belediye sayısını 29’a çıkardı. Beyoğlu Belediyesi’nin tarihi başkanlık binasında gerçekleştirilen imza törenine, Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan ve El-Halil Belediye Başkanı Tayseer Abu Sneneh’ın yanı sıra yurt dışından çok sayıda kardeş belediye başkanı ve temsilcileri katıldı. İmza töreninin ardından Tayseer Abu Sneneh, Başkan Demircan'a Filistin atkısı hediye etti.

FİLİSTİN İLE İŞBİRLİĞİ YAPMA FIRSATIMIZ OLACAK

İmza töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Filistin'in El-Hilal Belediyesiyle imzaladıkları protokolün önemli olduğunu belirterek, ''İnşallah Filistin ile işbirliği yapma fırsatımız olacak. Bu protokol bu acıdan çok önemli. Burada bulunan diğer kardeşlerimizle de bir arada olmak çok güzel. Ben tekrardan imzaladığımız bu kardeş şehir protokolünün iki şehir için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

El-Halil Belediye Başkanı Tayseer Abu Sneneh ise imzalanan kardeşlik protokolünün hayırlı olmasını diledi.

Başkan Demircan İmza töreninin ardından El-Halil Belediye Başkanı Tayseer Abu Sneneh ve heyetini makamında kabul etti. Görüşmede iki belediye arasında yapılabilecek işbirlikleri görüşüldü.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız