Beyoğlu’nda Vatandaşlara Motivasyon Semineri

A+
A-

Beyoğlu’nda vatandaşların günlük hayatta karşılaştığı problemlerin üstesinden gelmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen “Motivasyon ve Beden Dili” seminerine katılan Başkan Demircan, “Günlük hayatta önemli veya önemsiz şeylere kızıyoruz. Bütün bunlar bir terapiye ihtiyaç hissettiriyor. Bu da bir modern hayatın bir ihtiyacı.”dedi.

Beyoğlu’nda Vatandaşlara Motivasyon Semineri
19-04-2018

Beyoğlu’nda vatandaşların kendini daha iyi tanımasına ve duygularına yön vermeyi öğrenmelerine yardımcı olmak amacıyla Psikolojik Seminerler düzenleniyor. Beyoğlu Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilen seminerlerin 11.si Fetihtepe Semt Konağında gerçekleştirildi. “Motivasyon ve Beden Dili” konulu seminerde Uzman Psikolog Yücel Sirkeci katılımcılara, motivasyonun ne olduğunu ve kaynaklarının neler olduğunu anlattı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği seminere Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’da katıldı.

YENİLİKLERE AÇIK OLACAĞIZ

Seminerlerin öneminden bahseden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Günlük hayatta önemli veya önemsiz şeylere kızıyoruz. Trafiğe canımız sıkılıyor, çevremizdeki olaylara takıyoruz. Bütün bunlar bir terapiye ihtiyaç hissettiriyor. Bu da modern hayatın bir ihtiyacı. Büyükşehir Belediyesinden rica ederek Çıksalın da bir yer yaptırdık. 15 tane doktor var. Bu doktorlar psikiyatri doktorları. Onlar Semt Konaklarında dolaşsınlar, Çünkü en azından bilgilenmek gerekiyor. Hayat böyle 7'den 70'e, doğumdan ölüme kadar öğreneceksin. Yani ben bildiğim her şeyi tükettim diyebilir miyiz? Hayır. Yeniliklere açık olacağız. Semt Konaklarında bizim de yapmak istediğimiz bu. Semt konaklarında istiyoruz ki insanları hayata bağlayan sürekli bir yenilik sunalım. Bunları yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

OLUMSUZA YÖNELMEYE MEYİLLİYİZ

Psikolog Yücel Sirkeci ise, “Katılımcılara motivasyon kaynaklarını, motivasyonun ne olduğunu, içsel ve dışsal kaynakların neler olduğundan bahsettik. Şimdi günümüzde insanların kendi motivasyon kaynaklarını bulmaları biraz zor. Yani bakıldığında olumsuz kaynakları bulmaya ve daha olumsuza yönelmeye çok meyilliyiz. O yüzden güzel bir alıştırma yaptık. Dedik ki onlara sizi motivasyon kaynaklarınızı yazabilir misiniz? Onlardan 5 tane motivasyon kaynağı istedik. Onlar biraz zorlandılar tabi bunu yaparken ama ortaya güzel ve kaliteli şeyler çıktığına eminim. Sonrasında motivasyonu kırıcı etkenlerden ve bu etkenlerin üstesinden gelebilmek adına neler yapabileceklerinden bahsettik. İstanbul Büyükşehir Belediyesine ve Beyoğlu Belediyesine bu fırsatı hem bizlere hem katılımcılara verdikleri için çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız