Beyoğlu'nda çocuklar buz pateninin keyfini çıkarıyor

A+
A-

Beyoğlu Belediye tarafından Kasımpaşa Sahil’e kurulan Buz Pisti’nin açılışını gerçekleştiren Başkan Demircan, “Bu sekizinci yılımız. Her yıl ortalama 17 bin çocuğu Buz Pateni ile buluşturuyoruz. Bu tür alternatif sporların geliştirilmesinde fayda olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Beyoğlu'nda çocuklar buz pateninin keyfini çıkarıyor
26-01-2018

Beyoğlu Belediyesi her yıl ilçenin farklı bölgelerinde kurduğu Buz Pisti ile çocuklara ve gençlere buz pateni keyfi yaşatmaya devam ediyor. Yedi yıldır öğrenciler ve veliler tarafından yoğun ilgi gösterilen Buz Pisti sekizinci yılında Kasımpaşa Sahilde bulunan Cezayirli Gazi Hasan Paşa Parkı’nda açıldı. Buz Pisti’nin açılışını gerçekleştiren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Buz Hokeyi takımının açılışa özel sergilediği gösteriyi izledi.

ALTERNATİF SPOR DALLARININ GELİŞTİRİLMESİ ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Başkan Demircan, çocukları farklı sportif aktivitelerle buluşturmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Beyoğlu Belediyesinin farklı etkinliklerinden birisi de bu Buz Pateni. Bu sekizinci yılımız. Her yıl ortalama 17 bin çocuğu Buz Pateni ile buluşturuyoruz. Bu sene de başladık. İnşallah birkaç ay devam edeceğiz. Yavrularımız buna çok ilgi gösteriyorlar. Burada kendi fiziklerini ve kendi ayakları üzerinde durma kabiliyetlerini geliştirdikleri için mutlu oluyorlar. Dolayısıyla biz de onları farklı sportif aktivitelerle destekliyoruz. Bu tür alternatif sporların geliştirilmesinde fayda olduğunu düşünüyorum.” dedi.

GEREKLİ OLAN TÜM MATERYALLER BELEDİYE TARAFINDAN KARŞILANIYOR

Vatandaşları kış sporu ile tanıştıracak ve geri dönüşüm bilinci oluşturarak onları doğayı korumaya teşvik edecek Beyoğlu Belediyesi Buz Pisti’nde, Paten kayabilmek için gerekli olan tüm materyaller, Beyoğlu Belediyesi tarafından karşılanıyor. Paten yapmayı bilmeyen öğrencilere ise deneyimli eğitmenler eşlik ediyor.

BİLETLER GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ATIK MADDE KARŞILIĞINDA VERİLİYOR

“Doğaya destek sizden, buz pateni biletiniz bizden” sloganı ile faaliyet gösteren Beyoğlu Belediyesi Buz Pisti’ne giriş bileti, çocuklarda geri dönüşüm bilinci oluşturarak onları doğayı korumaya teşvik etmek için, her yıl olduğu gibi bu yıl da geri dönüştürülebilir atık madde karşılığında veriliyor. Buz Pisti, 31 Mart tarihine kadar her gün 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet verecek.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız