Beyoğlu'dan Van’a gönül köprüsü

A+
A-

Van'ın Muradiye ilçesini ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Ülkemizi tek vatan, tek millet, tek bayrak ve tek devlet ülküsü çerçevesinde doğusuyla batısı, kuzeyiyle güneyi arasında fark olmadığını hissettirmek, moral ve motivasyonu yükseltmek ve bölgenin gelişme hızına destek vermek istiyoruz. Milletimizin her bir çakıl taşı fark etmiyor. Bu aşkla buradayız. Öncelikle sosyal, çevresel ve kültür projeleri değerlendiriyoruz." dedi.

Beyoğlu'dan Van’a gönül köprüsü
10-03-2017

Belediyenin Fen İşleri ve Temizlik İşleri müdürleri ile birlikte Van’ın Muradiye Belediyesini ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Fatih Çeliker ile birlikte ilçede incelemelerde bulundu. Çarşı esnafını gezen Başkan Demircan, bir kahvede oturup vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra beraberindekilerle Muradiye Şelalesine geçen Başkan Demircan, Kaymakam Çeliker’e yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

KARŞILIKLI TECRÜBELERİ BÖLÜŞMEK İÇİN GELDİK

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu ile Muradiye ilçesi arasındaki gönül ilişkisinin 1970’li yıllara dayandığını belirterek, “1976 yılında Van’da meydana gelen depremde Muradiye ilçesi de bu depremden etkilenmişti. Buradan yaklaşık 80 aile, İstanbul’a gelerek Beyoğlu ilçesine yerleşmişlerdir. Bunun yanında, yine 2011 yılında Van’da meydana gelen deprem sonrasında buralara gelerek, depremin yaralarını sarma anlamında hizmetlerde bulunduk. Şimdi de Muradiye Belediyesine kayyum atanan Kaymakam Çeliker’i ziyaret ederek, karşılıklı tecrübeleri bölüşmek için geldik” dedi.

BÖLGENİN GELİŞİMİNE DESTEK VERMEK İÇİN BURADAYIZ

Muradiye’de yeni hizmetlerin faaliyete geçmesi noktasında fikir alışverişinde bulunmak üzere ilçeye geldiğini ifade eden Başkan Demircan, “Projelerinin neler olduğu üzerinden geçerek, burada neler yapılabilir konularını değerlendirmek üzere geldik. Şelaleden başlamak üzere neler yapılabilir, Muradiye’nin Van’a ve Van turizmine nasıl hitap edebilir, bölge halkına nasıl bir güzellik getirebilir ve dolayısıyla buranın ekonomisi nasıl yukarı çekilebilir konularında fikir alışverişinde bulunduk. Bunun yanında kış şartlarını dikkate alarak ilçe merkezinde daha kaliteli bir yaşam nasıl ikame edebilir, gençlerin batıyla kaynaşmasını nerede örgütleyebiliriz konularına değindik. Ülkemizin tek vatan, tek millet, tek bayrak ve tek devlet ülküsü çerçevesinde, doğuyla batısı, kuzeyi ile güneyi arasında fark olmadığını hissetmek, moral ve motivasyonu yükseltmek ve bölgenin gelişme hızına destek vermek arzu edilmektedir. Bizimde arzumuz bu. Memleketin her bir taşı fark etmiyor. Ha Beyoğlu ha Muradiye. Bu aşkla buradayız.” ifadelerini kullandı.

VAN İLE KADER BİRLİĞİMİZ VAR

Başkan Demircan, Beyoğlu Belediyesi ekiplerinin daha önce de Van’a gelerek araştırmalar yaptığını dile getirerek, “Buraya ikinci gelişimiz. Öncelikli olarak geliştirdiğimiz projelerden, kültür projelerinde beraber bölüşeceğimiz neler var, bunları öncelikli değerlendiriyoruz. Akabinde lojistik olarak dokunabileceğimiz neler var, onu gözlemliyoruz. Bütün bunları bölüşeceğiz. Bir sonraki adımda ise başkanımızı Beyoğlu’nda ağırlayacağız. Belki İstanbul’daki Muradiyelileri bir araya getireceğiz. Bir kaynaşma, bir bütünleşme adına. Sonuçta her şey Türkiye için. Van ile bu yönde bir kader birliğimiz var. Biz de üzerimize düşeni bu anlamda yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

BEYOĞLU; İSTANBUL’UN, HATTA DÜNYANIN KALBİ SAYABİLECEĞİMİZ YERLERİNDEN BİRİSİ

Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Fatih Çeliker de, kardeş belediye olarak kabul ettikleri Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın kendilerini ziyaret etmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Beyoğlu; İstanbul’un, hatta dünyanın kalbi sayabileceğimiz yerlerinden birisi. Başkanımızı orada üç dönemlik tecrübesiyle bizlere yol göstericiliği ve ilminden istifade etmemiz anlamında bizlere aktaracağı çok önemlidir. İnşallah bundan sonra yapacağımız projeleri, başkanımızın desteğiyle elimize alıp, bunların finanselerini halledip fiiliyata döndüreceğiz.” dedi.

EL ELE VEREREK BU VAZİFELERİ YERİNE GETİRECEĞİMİZE İNANIYORUZ

Doğu ve batı arasındaki gönül muhabbetini ve gönül köprüsünü sağlam kılmak istediklerini de belirten Çeliker, “Buradaki ailelerimizi oraya gönderip, oradaki misafirlerimizi de buraya alıp o bağı daha kuvvetli kılmak istiyoruz. İnsanımıza tek devlet, tek millet, tek bayrak anlayışı içerisinde muhabbetimizi güçlendirerek aynı zamanda insanlarımızın meselelere bakış açısındaki o algıları da ortadan kaldırmak istiyoruz. Beyoğlu Belediyesi ile birlikte hizmetleri en güzel şekilde insanlara sunacağız. Ne yapacağımız konusunda her şey aklımızda oluşmuş durumda. Şanslı olduğumuza inanıyoruz. Çünkü başkanımızla el ele vererek Allah’ın izniyle bu vazifeleri yerine getireceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Muradiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki kursları da gezsen Başkan Demircan, daha sonra Van Valiliğini ziyaret ederek Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Taşyapan’la bir araya geldi.

Haberin fotoğrafları için Tıklayınız...

Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız