Beyoğlu' nda Giresun rüzgârı esti

A+
A-

Beyoğlu Yerel Tatlar Festivali kapsamında Hasköy Sahil’de düzenlenen Giresunlular Gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Alanda kurulan iftar sofralarında hep birlikte oruçları açan iki bine yakın Giresunlu, daha sonra yöresel sanatçılar tarafından seslendirilen türküler eşliğinde halay çektiler.

Beyoğlu' nda Giresun rüzgârı esti
05-06-2017

Beyoğlu Belediyesi tarafından bu yıl 11.si düzenlenen Beyoğlu Yerel Tatlar Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor. Hasköy Sahil’de kurulan etkinlik alanında gerçekleştirilen festivalin bu seferki konukları Giresunlular oldu. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın ev sahipliğinde Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen geceye; AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş, Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu ve çok sayıda federasyon başkanının yanı sıra iki bine yakın Giresunlu katıldı. Alanda kurulan iftar sofralarında hep birlikte oruçları açan vatandaşlar, daha sonra yöresel sanatçılar tarafından seslendirilen bir birinden güzel türküler eşliğinde halay çektiler. Alanda açılan stantlarla da Giresun’un yöresel mutfağından kıyafetlerine kadar tüm yöresel zenginlikleri İstanbulluların beğenisine sundu.

RAMAZANIN TÜM İSLAM COĞRAFYASI İÇİN KURTULUŞA VESİLE OLMASINI İSTİYORUZ

Adeta bir şölen havasında geçen geceye katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, "Rabbim birliğimiz ve beraberliğimizi daim eylesin. Küresel haydutların, sömürgecilerin ve yağmacıların olduğu dünyamız kasıp kavruluyor. Yüzlerce insanımız savaşlarda çeşitli sebeplerle hayatını kaybediyor. Ramazan ikliminde onlarında içinde bulundukları pozisyonları gözden geçirme daha da tevekkül etme ve onunla ilgili çareler üretme imkanımız ve şansımız ile duygu yoğunluğumuz oluşuyor. Ramazanın tüm İslam coğrafyası için kurtuluşa vesile olmasını istiyoruz" dedi.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız