Beyoğlu' nda binlerce vatandaş gönül sofralarında buluştu

A+
A-

Beyoğlu Belediyesi tarafından Piripaşa Mahallesinde kurulan İftar sofrasında vatandaşlarla birlikte orucunu açan Başkan Demircan,“Ramazan ayının birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize ve birlikte yaşama hukukumuza güzel katkılar yapmasını diliyorum. İnsanoğlu tek başına cennet olsa yaşayamaz. Dünyayı Cennet yapmak için hep birlikte kardeşçe yaşamalıyız. Önemli olan bunu başarabilmek.” dedi.

Beyoğlu' nda binlerce vatandaş gönül sofralarında buluştu
30-05-2017

Beyoğlu Belediyesi’nin her yıl on bir ayın sultanı Ramazan ayında düzenlediği iftar programları bu yıl da aralıksız devam ediyor. Beyoğlu Belediyesi Taksim Meydanı, Hasköy Sahil, Piripaşa Mahallesi ve Halıcıoğlu Mahallesi’nde kurduğu iftar sofraları ile binlerce vatandaşı bir araya getirdi. Canlı tasavvuf musikisi eşliğinde iftar saatini bekleyen vatandaşlar ezanın okunması ile birlikte hep beraber oruçlarını açtı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş ile birlikte Piripaşa ve Halıcıoğlu Mahallelerindeki iftar programlarına katılarak vatandaşla birlikte iftar yaptı.

RAMAZAN AYI AİLEMİZE VE ÇEVREMİZE GÜZELLİKLER GETİRSİN

İftar öncesinde vatandaşlarla sohbet eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Ramazan ayının birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize ve birlikte yaşama hukukumuza güzel katkılar yapmasını diliyorum. Mahallenin orta noktasında hep birlikte ekmeğimizi bölüşmenin keyfi bir başka. İnsanoğlu tek başına cennet olsa yaşayamaz. İnsanoğlunun cenneti diğer insanlardır. Onun için bir aileye ihtiyacımız var. O da yetmiyor bir muhitte ihtiyacımız var. Komşulara ihtiyacımız var. Dünyayı cennet yapmak için hep birlikte kardeşçe yaşamalıyız. Önemli olan bunu başarabilmek. İslam barış demek. İnsan kendisiyle barışık olacak, ailesi ile barışık olacak, çevresiyle barışık olacak. İşte insanın vazifesi bu. Oruçta bize bu vazifemizi hatırlatıyor. Belediyenin işi de insana hizmet etmek, çevresini güzel tutmak, insanlar için yaşanabilecek bir çevre oluşturmak. Biz de bunlar için gayret ediyoruz. Ramazan ayı ailemize ve çevremize güzellikler getirsin.” dedi.

BİZLERİ BİR ARAYA GETİREN ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN

AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş da “İstanbul’un fethinin 564. yıl dönümünde, güzel bir ramazan akşamında hep birlikte aynı sofra etrafında bir araya geldik. Bizleri bir seneden sonra tekrar bir araya getiren Allahu teâlâ’ya binlerce kez şükürler olsun. Buluşmamıza vesile olan, bizler için bu sofrayı kuran Beyoğlu Belediye Başkanımız Ahmet Misbah Demircan’a da çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar iftarın ardından Taksim Meydanı’nda ve Hasköy Sahilde kurulan etkinlik alanlarında sergilenen Mehter ve Tasavvuf Musikisi konseriyle doyasıya eğlendi.

Haberin galerisi için Tıklayınız...

Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız