Beyoğlu ile Pec arasında Kardeş Şehir Anlaşması imzalandı

A+
A-

Beyoğlu Belediyesi ile Macaristan’ın Pec şehri arasında Kardeş Şehir Anlaşması imzalandı. İmza töreninde konuşan Başkan Demircan, “Birçok Kardeş Şehir anlaşması yaptık ama bana en çok heyecan verenlerden birisi de Pec şehri oldu. Çünkü Pec’te kendimizi Beyoğlu’nda hissediyoruz. Orada ki tarih ve kardeşlik bu duyguyu bize hissettiriyor.” dedi.

Beyoğlu ile Pec arasında Kardeş Şehir Anlaşması imzalandı
16-04-2018

Beyoğlu kardeş şehirlerine bir yenisini daha ekledi. 2008 yılında işbirliği anlaşması imzaladığı Macaristan’ın Pec şehri ile Kardeş Şehir anlaşması imzalayan Beyoğlu Belediyesi, kardeş şehir sayısını 30’a yükseltti. Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binasında düzenlenen imza törenine; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Peç Belediye Başkanı Pava Zsolt, Macaristan Ankara Büyükelçisi H.E. Gabor Kiss ve Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balázs Hendrich katıldı.
 
BİRÇOK KARDEŞ ŞEHRİMİZ OLDU

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, imza töreninin ardından yaptığı açıklamada, “Birçok Kardeş Şehir anlaşması yaptık ama bana en çok heyecan verenlerden birisi de Pec şehri oldu. Çünkü Pec’te kendimizi Beyoğlu’nda hissediyoruz. Orada ki tarih ve kardeşlik bu duyguyu bize hissettiriyor. Bunu bütün samimiyetimle ifade ediyorum. İyi ki bu kardeşliği gerçekleştirdik.” dedi.

BU ANLAŞMAYA İMZA ATIYOR OLMAKTAN BÜYÜK BİR MEMNUNİYET DUYUYORUM

Peç Belediye Başkanı Pava Zsolt ise, “Beyoğlu Belediyesi ile bu anlaşmaya imza atıyor olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. İş birliği bağlamında katkısı olan paydaşlarımıza çok teşekkür ederim. Gerçekten herkesin içgüdüm içerisinde çok büyük bir projeye imza attığını düşünüyorum. Bu anlaşmanın ilişkilerimizi pekiştirmek bağamında ileriye dönük olarak çok büyük faydalar sağlayacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız