Beyoğlu Belediyesi’nden 4 bin çocuğa yaz jesti

A+
A-

Beyoğlu Belediyesi, Yaz Spor Okullarında 4 bin çocuğa eğitim vererek yaz tatillerini daha iyi değerlendirmelerini sağladı. Eğitim alan çocuklar kapanış programında Başkan Demircan tarafından madalya ile ödüllendirildi.

Beyoğlu Belediyesi’nden 4 bin çocuğa yaz jesti
31-08-2016

Beyoğlu Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü ile Beyoğlu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okulları, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için bu yazı da eğlenceli hale getirdi. Futbol, Basketbol, Voleybol, Yüzme, Savunma Sporları, Yelken, Masa Tenisi, Jimnastik ve Satranç olmak üzere 9 farklı branşta verilen eğitimlere katılan 4 bin öğrenci hem eğlendi hem de öğrendi. Beyoğlu ilçesi içerisinde bulunan 22 ayrı noktada verilen eğitimlerle kendini geliştiren öğrenciler eğlenceli aktivitelerin bol olduğu Yaz Spor Okulları Kapanış Programı ile sezonu tamamlamanın mutluğunu yaşadı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Yaz Spor Okulları kapanış programına katılarak çocukların mutluluğunu paylaştı. Çeşitli aktivitelerin olduğu kapanış törenindeki etkinliklere katılan Başkan Demircan, çocuklarla birlikte doyasıya eğlendi.

Yaz Spor Okullarının kapanış törenine katılarak açıklama yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Hepimizin çocukları var, okulların dışında özellikle çocuklarımız boş bırakmamak, onların okul boşluğunu doldurmak üzere yaz spor okulları düzenledik. Bu yaz 9 branşta 4 binden fazla çocuğumuza ulaştık. Bu çocuklarımızın özellikle beden terbiyesi, sporla olan ilişkilerini daim yapabilmek için ve önümüzdeki yıllarda gelişim gösterdikleri zaman bir spor dalına müdavim olmaları bizim hedefimiz. Sonuçta bizim çocuklarımız üzerinde sağlıklı beden hedefimiz var. Bu konuya katkıda bulanacağını düşündüğümüz için çalışmalarımızı yapıyoruz. Çocuklarımızda bu çalışmalardan oldukça memnun” dedi.

Yaz Spor Okulları kapanış programının sonunda ise, spor eğitimlerinde üstün başarı gösteren öğrencilere Yaz Spor Okulu Madalyası ödüllendirildi.

Haberin fotoğrafları için Tıklayınız...


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız