Başkan Demircan Erzincan’da gönülleri fethetti

A+
A-

Beyoğlu’nda yaşayan Erzincanlıları köylerinde ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, dört günde Refahiye, İliç, Kemaliye ve Kemah ilçelerine bağlı 30 köye giderek köy sakinleriyle buluştu. Beyoğlu’ndan Erzincan’a kurduğu gönül köprüsü ile Erzincanlıların gönüllerini feth eden Başkan Demircan, “Anadolu'yu keşfettim, Erzincan'ı keşfettim. Fırat'ı burada yaşama fırsatı buldum. Anadolu insanımızın ruhu bir başka, İstanbul'la kurdukları ilişki bir başka. Çok mutlu oldum.” dedi.

Başkan Demircan Erzincan’da gönülleri fethetti
02-08-2017

Anadolu ziyaretlerini sürdüren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nda ikamet eden vatandaşları kendi topraklarında ziyaret etmeye devam ediyor. Bu sene ilk ziyaretini memleketi Rize’ye gerçekleştiren Başkan Demircan’ın ikinci durağı Erzincan oldu. Dört gün süren ziyaretinin ilk gününde Erzincan’da faaliyet gösteren iş adamları ve STK temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Demircan, daha sonra Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve  Beyoğlu’nda yaşayan Erzincanlılarla birlikte Refahiye, İliç, Kemaliye ve Kemah ilçelerine bağlı 30 köyü ziyaret ederek Erzincanlıların gönüllerini fethetti.

 FIRAT'I BURADA YAŞAMA FIRSATI BULDUM

Dört gün süren Erzincan ziyaretini değerlendiren Başkan Demircan, Erzincan’ın Refahiye, İliç, Kemaliye ve Kemah ilçelerine bağlı 30 köyünü ziyaret ettiklerini belirterek, “Beyoğlu’nda özellikle İstiklal Caddesi ve çevresinde yüzlerce yıldır gerçek Beyoğlu'nu yaşayan Erzincanlı vatandaşlarımızı yaşadıkları yerde, memleketlerinde görmeyi çok arzu ediyordum. Açıkçası tahmin ettiğimden çok daha farklı bir derinlik, çok daha farklı bir ilişki gördüm. İstanbul’un Beyoğlu’su ile Erzincan’ın ilçeleri arasındaki bu ilişki yüzlerce yıla dayanıyor. Anadolu'yu keşfettim, Erzincan'ı keşfettim. Fırat'ı burada yaşama fırsatı buldum. Çok mutlu oldum.” dedi.

 GÜZEL BİR HATIRA İLE DÖNÜYORUZ

Başkan Demircan, “Erzincan’ı bilmeyen vatandaşlarımızın gelip bu ilçeleri görmeleri, Anadolu’yu iyi tanımaları açısından önemli. Başta Valimiz olmak üzere, Belediye Başkanlarımıza, yerel aktörlere, derneklere ve MÜSİAD’ımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten büyük emek verdiler. Anadolu insanımızın ruhu bir başka, İstanbul'la kurdukları ilişki bir başka. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın doğduğu Kayı Köyü’ne de gittik, gördük. Güzel bir hatıra ile dönüyoruz. Bütün Erzincan’da hemşerilerime, Beyoğlulu hemşerilerime sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız