Ayla’nın hikâyesi öğrencilere duygu dolu anlar yaşattı

A+
A-

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Katip Mustafa Çelebi Teknik ve Anadolu Lisesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretinde öğrencilere verdiği sinema sözünü yerine getirdi. Taksim’de bulunan Beyoğlu Fitaş Sinemasında hep birlikte “Ayla’ filmi izleyen öğrenciler duygu dolu anlar yaşadı.

Ayla’nın hikâyesi öğrencilere duygu dolu anlar yaşattı
30-11-2017

Beyoğlu Belediyesi düzenlediği kültürel ve sanatsal etkinliklerle öğrencilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Katip Mustafa Çelebi Teknik ve Anadolu Lisesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretinde öğrencilere ‘Ayla’ filmini izlemelerin için verdiği sinema sözünü yerine getirdi. Yaklaşık 500 öğrenci okullarından alınarak Taksim İstiklal Caddesi’nde bulunan Beyoğlu Fitaş Sinemalarına getirildi. Film gösterimi öncesinde hamburger, patates kızartması ve ayrandan oluşan yiyecek menüsü ikram edilen öğrenciler daha sonra hep birlikte ‘Ayla’ Filmini izledi.

ÖĞRENCİLER DUYGU DOLU ANLAR YAŞADI

1950'de başlayan Kore Savaşı'na katılan Türk tugayındaki Astsubay Süleyman Dilbirliği'nin, anne ve babası öldürülmüş Koreli bir kız çocuğuna, savaş süresince kendi çocuğu gibi bakmasının anlatıldığı Ayla filmini izleyen öğrenciler duydu dolu anlar yaşadı. Filmi çok beğendiklerini belirten öğrenciler, Türkiye ile Güney Kore arasındaki dostluk bağını en güzel şekilde anlatan “Ayla” filmini izlemelerine imkan sağladığı için Başkan Demircan’a teşekkür ettiler.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız