6 Tır daha Halepliler için yola çıktı

A+
A-

Halep’e geçtiğimiz hafta 5 TIR yardım malzemesi gönderen Beyoğlu Belediyesi, Kasımpaşa sahilde düzenlenen törenle 6 TIR yaldım malzemesini daha Halep’e uğurladı. Törende konuşan Başkan Demircan, “Beyoğlu olarak bütün yardım kampanyalarının içerisinde var olduk. Bugün de burada 6 TIR’ malzemeyi daha Halep’e uğurluyoruz. Beyoğlu’nda yaşayan yaklaşık 600 Suriyeli aileye de sürekli yardım yapıyoruz” dedi.

6 Tır daha Halepliler için yola çıktı
03-01-2017

Büyük insanlık dramının yaşandığı Halep’e geçtiğimiz hafta 5 TIR dolusu yardım malzemesi gönderen Beyoğlu Belediyesi, Halep’e yardım elini uzatmaya devam ediyor. Beyoğlu Belediyesi öncülüğünde; Türkiye Diyanet Vakfı, Beyoğlu Kaymakamlığı, Beyoğlu İlçe Müftülüğü, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Market Vakfı işbirliğiyle toplanan 6 TIR yardım malzemesi daha Halep’e gönderildi. Kasımpaşa Sahilde gerçekleştirilen uğurlama törenine; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Avukat Harun Muş, Beyoğlu İlçe Müftüsü Aydın Yığman ve Beyoğlu’nda yaşayan Suriyeli ailelerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

BİRÇOK İHTİYAÇ MALZEMESİ TOPLANDI

 ‘Beyoğlu’ndan Halep’e yol açın’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında battaniyeden ısıtıcıya, yiyecekten temizlik malzemelerine ve giyime kadar birçok ihtiyaç malzemesi toplandı. Toplanan 6 TIR malzeme düzenlenen uğurlama töreninin ardından Beyoğlu İlçe Müftüsü Aydın Yığman’ın yaptığı dua ile Halep’e gönderildi.

NERDE MAĞDUR VARSA ONUN YANINDAYIZ

Müslümanların her zaman merhametin, kardeşliğin ve dayanışmanın yanında olduğunu belirterek, “İslam felsefesinin temelinde merhamet var, iyilik var, yardım etmek var, mağdura el uzatmak var ve mağdura el uzatacağımız anlardayız. İşte sınırımızda bu küresel dünyanın acımasız insanları kendi menfaatlerinin uğruna bir toplumu bölmeyi göze alabiliyorlar. Kendi çıkarları uğruna kana, gözyaşına müsaade edebiliyorlar. Ama biz bunu anlayamıyoruz. Çünkü bizim medeniyetimiz, bizim inancımız merhametten yana. Hiç ayrım yapmaksızın hangi sosyolojik tabakadan olursa olsun, hangi değere inanıyorum derse desin, eğer konu fakirlikse, mazlumsa, mağdursa toplum olarak her zaman onun yanındayız.” dedi.

BEYOĞLU’NDA YAŞAYAN SURİYELİLERE SÜREKLİ YARDIMDA BULUNUYORUZ

Başkan Demircan, “Halep’te son dönemde yaşanan bütün bu olumsuz gelişmelere duyarsız kalamazdık, kalmadık. Başta bütün sivil toplum örgütleri ve AK Parti’nin İl Başkanlığı, büyük bir İstanbul organizasyonu yaptı.  Biz de Beyoğlu olarak bütün yardım kampanyalarının içerisinde var olduk. Sosyal Market Vakfımız olarak olduk, Belediye olarak olduk ve bir organizasyonu da değerli Müftülüğümüzün eşliğinde, bütün cami imamlarımızla birlikte büyük bir kampanyaya böyle hep birlikte el uzattık. Bugün de burada 6 TIR’ malzemeyi daha Halep’e uğurluyoruz. Güzel bir organizasyon oldu. Sosyal Market Vakfı olarak da zaten Beyoğlu’nda 5 bin 500 aileye sürekli yardım yapıyoruz. Beyoğlu’nda yaşayan yaklaşık 600 Suriyeli aileye de sürekli yardım yapıyoruz. ” ifadelerini kullandı.

BEYOĞLU’NDAN HALEP’E BİR İYİLİK KERVANI YOLA ÇIKARIYORUZ

AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Avukat Harun Muş ise “AK Parti İstanbul İl Başkanlığı olarak Kızılay’la ortak bir organizasyonla 221 TIR’dan oluşan yardım konvoyunu Halep’e uğurlamıştık. Orada da Beyoğlu Belediyemizin, teşkilatımızın özellikle Sosyal Market Vakfımızın çok büyük katkıları vardı. Bugün de burada bu iyilik kervanı başta Belediye Başkanımız Sosyal Market ve İlçe Müftülüğümüz öncülüğünde uğurlayacağız ve Halep’e Beyoğlu’ndan bir yol açacağız. Bunun içerisinde tüm Beyoğlu’nun mutlaka hepimizin hemşerilerimizin katkısı var. Beyoğlu’ndan Halep’e bir iyilik kervanı yola çıkarıyoruz ve Beyoğlu’ndan Halep’ bir gönül köprüsü kuruyoruz.”şeklinde konuştu.

Haberin fotoğrafları için Tıklayınız...


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız