Yardım

Bireysel e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

    Yardım

Kurumsal e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

 

Yasemin ÖzenBireysel Kullanıcı

 Ayarlar Çıkış

Kişisel Bilgiler

 
51264581220 0532 154 1215 Tomtom Mah. Eski Çiçekçi Sk.
No:3 Beyoğlu
12.95TL  
 

Beyoğlu Belediyesi Hizmetler

 
 
Beyoğlu Belediyesi İletişim Merkezi444 0 160EN
-
-
-
 
 

Bizi Can Kulağı ile Dinliyorlar

03 Eylül 2015

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, her hafta belediye binasında gerçekleştirilen ‘Halk Meclisi Toplantısı’nda vatandaşları dinleyip, çözüme kavuşturuyor. Belediyenin bu hizmetinden çok memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar, Başkan Demircan’la bizzat görüşmekten çok mutlu olduklarını belirterek “Beyoğlu Belediyesi, bizleri can kulağıyla dinliyorlar,” dedi.

 

Beyoğlu Belediye Başkan Ahmet Misbah Demircan, vatandaşlarla her hafta Çarşamba günü ‘Halk Meclisi’ toplantılarıyla vatandaşlar ile bir araya geliyor. Bu mecliste ilçe halkı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a sıkıntılarını ve taleplerini bizzat aktarıyor. Bazı ilçe sakinleri de başkandan, gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi alıp, yapılan hizmetlere ve çalışmalara teşekkürlerini iletiyor.

ANINDA ÇÖZÜM
Halk meclisinde vatandaşların; sorunlarını, taleplerini, fikirlerini veya projeleri dinleyen Başkan Demircan, onlara çözüm bulmaya çalışıyor. Demircan, farklı birimleri ilgilendiren talepleri ise toplantıda hazır bulunan başkan yardımcılarına ve müdürlere talimat vererek vatandaşların sorunlarını çözüme kavuşturuyor.

GÖRÜŞMEDEN VATANDAŞLAR MEMNUN AYRILIYOR
Halk Meclisleri’nde vatandaşların sorunlar, iş bulma, ilçede yapılan projeler gibi birçok konu ele alınıyor. 6 aydır işsiz olan İsmail Görgiç isimli bir vatandaş “İşim olmadığı için buraya geldim. Sağ olsunlar herkes bana yardımcı olmaya çalıştı. Şimdi kişisel bilgilerimi verdikten sonra, başkanlarımız beni başka bir yere gönderdiler. İnşallah en kısa zamanda işimin başında olacağım,” diye konuştu.

BAŞKANIMIZLA BİREBİR GÖRÜŞMEK BİZİ MUTLU EDİYOR
İş aramaya gelen Cengiz Ürkmez ise, “eskiden başkanlarla birebir konuşamıyorduk, kendilerini aradığımızda sekreterleri çıkıyordu. Şuanda halk meclisleriyle başkanla bizzat görüşebiliyoruz. Başkanımızla birebir görüşmek bizi mutlu ediyor. İş için gelmiştim şimdi gidip BEYİM’e form dolduracağım. biliyoruz. Başkanımızdan ve bütün yardımcılarından Allah razı olsun,” dedi.

DERDİNİ SÖYLEMEYEN DERMAN BULAMAZ
Oğluna iş bulabilmek için başkanla görüşen Dürdane Doraman, “Allah onlardan razı olsun. Bizi can kulağıyla dinliyorlar. Bu devirde en güzel şey yapılıyor. İhtiyacı olan herkes buraya gelsin. Dertlerini izah etsinler. ‘Derdini izah etmeyen derman bulamaz’ derler. Arayacaksın ki bulacaksın,” şeklinde konuştu.

HALKIN AYAĞINA GİDİLİYOR

Beyoğlu Belediyesi, halkın sorunlarını dinlemek ve onlara çözüm bulmak için halkın ayağına kadar gidiyor. Başkan Demircan, her Çarşamba belediye binasında yapmış olduğu halk meclisi toplantının yanı sıra, Beyoğlu’nda 15 ayrı mahallede meclis üyelerinin başkanlığında vatandaşları dinliyor. Her hafta belirlenen günlerde gerçekleşen halk meclisi toplantılarına sorumlu meclis üyesinin yanı sıra; muhtar, okul aile birliği ve belediyenin o mahalleden sorumlu çalışanları katılarak, halkı birebir dinleyip tüm sorun ve taleplerini bilgi bankasına kaydediyor. Başkan Ahmet Misbah Demircan da her hafta bir bölgenin Halk Meclisi Toplantısı’na katılabiliyor.

Çözülebilecek sorunlar toplantı sırasında çözüme kavuşturuluyor. Farklı birimleri ilgilendiren talepler ise anlık olarak bu birimlere iletilerek sonrasında takibi yapılıyor.

15 bölge ise şöyle: “Kuledibi - Karaköy, Tophane, Cihangir, Yahyakahya - Çatmamescit - Bedrettin, Dolapdere - Tarlabaşı, İstiklal - Hacıahmet - Yenişehir, Küçükpiyale – Camii Kebir, Kulaksız - Kadımehmet, Kaptanpaşa, Piyalepaşa, Keçecipi, Fetihtepe, Halıcıoğlu - Piripaşa ve Örnektepe - Sütlüce bölgeleri.”

 

Fotoğraf Galerisi

&
 
 
 
 
Beyoğlu Belediyesi, Eurocities Avrupalı Kentler Birliği üyesidir.
 
© 2015 Beyoğlu Belediyesi