Yardım

Bireysel e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

    Yardım

Kurumsal e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

 

Yasemin ÖzenBireysel Kullanıcı

 Ayarlar Çıkış

Kişisel Bilgiler

 
51264581220 0532 154 1215 Tomtom Mah. Eski Çiçekçi Sk.
No:3 Beyoğlu
12.95TL  
 

Beyoğlu Belediyesi Hizmetler

 
 
Beyoğlu Belediyesi İletişim Merkezi444 0 160EN
-
-
-
 
 

12. Geleneksel Haliç Yelken Yarışları başladı

05 Mayıs 2018

Beyoğlu’nda bu yıl 12.si düzenlenen Geleneksel Haliç Yelken Yarışları’nın startını veren Başkan Demircan, “Gençlerimiz denize bu kadar yakınken denizden uzak olmaları doğru değil dedik ve onların hayatlarına heyecan verecek, spora katacak futbolun dışında bir alan açmayı düşündük. Bu kapsamla bin öğrenciyi denize alıştırmak bizim için kıymetliydi” dedi.

 

Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu işbirliği ile bu yıl 12'ncisi düzenlenen Geleneksel Haliç Yelken Yarışları Hasköy sahilde başladı. Beyoğlu Belediyesi Yelken Kulübü önünden başlayıp, Türkiye Yelken Federasyonu'nun belirlediği parkur içerisinde gerçekleşecek yarışların startını Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan verdi. Optimist ve Laser 4.7 tipi yelkenliler ile yapılan yarışlara, 8 kulüpten 60 genç sporcu katıldı. Yarışlarda, Beyoğlu Belediyesi Yelken Kulübü'nde eğitimlerine devam eden ve yaşları 7 ila 18 arasında değişen 9 sporcu da Beyoğlu'nu temsil etti.

35 AKTİF SPORCUMUZ VAR

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, deniz sporlarının önemli olduğunu belirterek "Gerçekten mutlu ve gururluyum.14 yıldır görevdeyim ve göreve gelişimin 3-4 yılında su sporlarını özellikle optimist alanında bu konuya eğildik. Bugün yelken yarışlarının 12'ncisini gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar bin tane öğrencimiz olmuş ve sabit daimi 35 aktif sporcumuz var. Buna bakarken bir kaç zaviyeden baktık. Önce gençlerimiz dedik. Gençlerimiz denize bu kadar yakınken, suya bu kadar yakınken sudan ve denizden uzak olmaları doğru değil dedik. Onlara hayatlarına heyecan verecek, spora katacak futbolun dışında bir şey yaptıracak bir alan açmayı düşündük ve bu mahalleden bin öğrenciyi denize alıştırmak bizim için kıymetliydi.” dedi.

BU SPOR ARACIĞIYLA GENÇLERİMİZE UFUK DA VERMİŞ OLUYORUZ

Başkan Deemircan, “Deniz bizim veli nimetimiz ondan balıkta geliyor ondan ticarette yapılıyor turizmde yapılıyor. Asıl bu spor aracığıyla biz gençlerimize ufukta vermiş oluyoruz. Bu ufuğun içerisinde meslek edinecek; gemiye, gemiciliği onu taşımacılığa yöneltmek istiyorduk. Eminim ki bu bin kişi içerisinde geleceğini buna endekslemiş insanlar çıktı. Bizim Haliç sahilimiz var ve buraların anlamlanması ve gelişmesi gerekiyor. Başladığımız da bunları düşünüyorduk bugün bunları realize etmenin gururunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yarışmada dereceye girenlere 6 Mayıs Pazar günü saat 16.00'da düzenlenecek tören ile kupa ve madalyaları takdim edilecek.

 
 
 
 
 
Beyoğlu Belediyesi, Eurocities Avrupalı Kentler Birliği üyesidir.
 
© 2015 Beyoğlu Belediyesi