Yardım

Bireysel e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

    Yardım

Kurumsal e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

 

Yasemin ÖzenBireysel Kullanıcı

 Ayarlar Çıkış

Kişisel Bilgiler

 
51264581220 0532 154 1215 Tomtom Mah. Eski Çiçekçi Sk.
No:3 Beyoğlu
12.95TL  
 

Beyoğlu Belediyesi Hizmetler

 
 
Beyoğlu Belediyesi İletişim Merkezi444 0 160EN
-
-
-
 
 

Sağlık İşleri Müdürlüğü

SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ

Sağlık İşleri Müdürlüğümüz; evrensel ilkelerle bağdaşan sağlık hizmetlerini ilçemizin her noktasına ulaştırmak, tarafsız olarak hizmet vermek ve sağlık konusunda bilinç düzeyini yükseltmek, hayattaki en büyük hazinemiz olan sağlığımızı önceliklerimiz arasına alıp, bu sorumlulukla faaliyetlerini yürütmektedir.
Öncelikle hasta olmadan hastalıklara nasıl engel olabiliriz diyoruz ve koruyucu hekimlik çalışmalarını son derece önemsiyoruz. Her yıl Semt Konaklarımız ve okullar aracılığı ile halka ve öğrencilere eğitici, bilinçlendirici seminerler düzenliyoruz.

Kurumumuz çalışanları,  yoksul ve kimsesiz hasta vatandaşlarımıza birinci basamak poliklinik hizmeti vermekteyiz.

Hasta nakil ambulansımız ile yaşlı, yatalak, acil müdahale gerektirmeyen hastaların sağlık kuruluşlarına ulaşmalarına yardımcı olmaktayız.

Bölgemizde sağlık kurumları dışında vefat edenlerin  (resmi tatil günleri dahil) cenaze muayenesini yapmak, Ölüm Belgesi düzenlemek, ölümü şüpheli görünenleri Cumhuriyet Savcılığına bildirerek Adli Tabipliğe havale etmek, görevlerimiz arasındadır.

Sıhhi ve gayri sıhhi müesseselerin  insan ve çevre sağlığı yönünden ruhsata uygun olup olmadığı ile ilgili denetimleri yapılmaktadır. İlçemizde yeni açılmak istenen derneklerin toplum sağlığı açısından uygunluğu Müdürlüğümüz tarafından denetlenerek, gerekli raporlar tanzim edilmektedir.

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan resmi kurum ve okulun su depolarının İlçe hıfzıssıhha kararlarının öngördüğü doğrultuda dezenfeksiyonu, bakım ve onarım hizmetlerini yapmaktayız.

Beyoğlu Belediyesinde, işin yürütülmesi nedeniyle oluşan tehlikeleri ortadan kaldırmak, uzaklaştırmak ve sağlığa zarar verebilecek koşullardan arındırarak, daha iyi bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan İş Sağlığı ve Güvenliği Şefliği çalışmalarına başlamıştır.

Sağlık hizmetlerimizin devamlılığını sağlamak en büyük amacımızdır.
           
Poliklinik Hizmetleri

Kurumumuz memur personeli ve bakmakla yükümlü olduğu yakınları, işçi personeli, belediye iştiraki şirket çalışanları ve fahri olarak diğer yüklenici personele, yoksul ve kimsesiz hasta vatandaşlarımıza birinci basamak poliklinik hizmeti verilmektedir. Bu kapsamda kişilere muayene, reçete yazımı, basit tıbbi müdahalede (enjeksiyon, pansuman v.b.) bulunmanın yanı sıra ileri tetkik gerektirenlerin bir üst sağlık kurumuna sevk işlemleri yapılmaktadır.

Hasta Nakil Ambulansı Hizmeti

Hasta Nakil Ambulansı, ilçemizde yaşayan  yaşlı, yatalak,  acil müdahale gerektirmeyen hastaların hafta içi her gün 08:30 – 17:00 saatleri arasında ücretsiz olarak bulundukları yerden nakledilmelerini sağlıyor.

Ambulansımızdan 444 0 160 numaralı çağrı merkezi aranarak, randevu sistemi ile yararlanılmaktadır. Talepleri alan ambulans ekibi ve doktorlar bilgiler doğrultusunda ambulansı hastanın adresine yönlendiriyor.

Ambulansımız ilçemizdeki;

  • Kronik hastaları,
  • Yatalak hastaları,
  • Yaşlı, normal araçla gidemeyecek hastaların,

bilgilerini aldıktan sonra güvenli bir şekilde gitmek istedikleri hastaneye ulaştırmaktadır.Ambulansımız hasta nakil ambulansı olup, acil müdahale gerektiren durumlarda 112 aranmalıdır.

Ölüm Belgesi İşlemleri

Bölgemizde sağlık kurumları dışında vefat edenlerin  (resmi tatil günleri dahil) cenaze muayenesini yapmak, Ölüm Belgesi (Gömme İzin) düzenlemek, ilgili kuruma teslim etmek,  ölümü şüpheli görünenleri Cumhuriyet Savcılığına bildirerek Adli Tabipliğe havale etmek,
ve ayrıca ilgili kurumlardan gelen talepler doğrultusunda eski ölüm kayıt tetkiki yaparak, tutanak tanzim etmek görevlerimiz arasındadır.

Koruyucu Hekimlik Çalışmaları

İlçe halkına koruyucu hekimlik konusunda hizmet vermek, hastalıkların oluşmadan önce; hastalığın sebepleri, bulaşma yolları, korunma yolları ve hastalık konusunda bilgilendirici eğitimler, seminerler, tarama programları yapmak Müdürlüğümüz görevleri arasındadır.

Bu faaliyetlerimiz, Türkiye çapında önemli ve tıp alanında etik kurallara göre hareket eden birçok hastane ve doktor ile ortak çalışmalarla, semt merkezleri, okullar, semt konakları gibi mekânlarda gerçekleştirilmektedir.

Başkanlığımız ile İstanbul Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında düzenlenen Sağlıklı Beslenme ve Obezite Danışma Birimi Ortak Hizmet Sunumu Protokolu ile bölgemizde  1 diyetisyen görev yapmaktadır. Vatandaşlarımızı sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirerek,  kontrollü bir şekilde kilo vermelerine yardımcı olmaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışmaları

Beyoğlu Belediyesinde, işin yürütülmesi nedeniyle oluşan tehlikeleri ortadan kaldırmak, uzaklaştırmak ve sağlığa zarar verebilecek koşullardan arındırarak, daha iyi bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla Müdürlüğümüz bünyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Şefliği oluşturulmuş olup, çalışmalarına başlamıştır.

 
Dahili Telefon
Harici Telefon
Müdür Dr. Murat Aydın 161  
İnsan Sağlığı Şefliği 160 243 82 74
Doktor Odası 159  
İş Sağlığı ve Güvenliği Şefliği 159  
Beyoğlu Belediyesi Başkanlığı  
444 0 160 (20 Hat – PBX)

 

Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne Bağlı Şeflikler
İnsan Sağlığı Şefliği
İş Sağlığı ve Güvenliği Şefliği

Sağlık İşleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği İçin TIKLAYINIZ...

Sağlık İşleri Müdürlüğü Haberleri

 

Fotoğraf Galerisi

&
 
 
 
 
Beyoğlu Belediyesi, Eurocities Avrupalı Kentler Birliği üyesidir.
 
© 2015 Beyoğlu Belediyesi