Yardım

Bireysel e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

    Yardım

Kurumsal e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

 

Yasemin ÖzenBireysel Kullanıcı

 Ayarlar Çıkış

Kişisel Bilgiler

 
51264581220 0532 154 1215 Tomtom Mah. Eski Çiçekçi Sk.
No:3 Beyoğlu
12.95TL  
 

Beyoğlu Belediyesi Hizmetler

 
 
Beyoğlu Belediyesi İletişim Merkezi444 0 160EN
-
-
-
 
 

Beyoğlu'nda Kültür-Sanat 2011

Kalitemizin tescillendiği yıl İstanbul’un ve Türkiye’nin vitrini Beyoğlu, 250 bin yerleşik nüfusla birlikte her gün ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gelen 1 milyon ziyaretçiye de hizmet veriyor. Gelen yabancı misafirlerimizin Türkiye algısını, İstanbul algısını Beyoğlu inşa ediyor, Beyoğlu şekillendiriyor. Dolayısıyla her gün milyonlarca insanın önünde görücüye çıkmak sorumluluğumuzu ve hizmet aşkımızı bir kat daha arttırıyor.

Her bir müdürlüğümüz, belediyemizde çalışan her bir takım arkadaşım, hepimiz, Beyoğlu'na hizmet etmekle onur duyuyoruz. Beyoğlu'nu her alanda, dengeli ve uyumlu bir şekilde parlatmak, yüceltmek için çalışıyoruz. Sonuçta kentimiz daha çok büyüyor, daha çok güzelleşiyor. Beyoğlu, ülkemizin yakaladığı dinamizme, paralel bir ritimde koşuyor.

Yeni bir Türkiye'yle birlikte, yeni bir Beyoğlu yükseliyor. Beyoğlu o ihtişamlı mazisine dönüyor. Caddelerimiz, sokaklarımız, meydanlarımız binalarımız, değişiyor. Kent estetiğinden, sosyal hayattan temizlik ve hijyene kadar her alanda her anlamda bir standart getiriyor ve çıtayı yükselterek kaliteyi arttırıyoruz. Bu çabalarımızın meyvelerini görmek yorgunluğumuzu mutluluğa dönüştürüyor.

Çabalarımız boşa gitmiyor

Nitekim İTO tarafından geçtiğimiz yıl bir üniversitemize yaptırılan araştırma bu çabamızın boşa gitmediğini gösterdi. Medyada yer alan sonuçlara göre Beyoğlu İstanbul’un 39 ilçesi arasında yaşam kalitesi açısından ilk üçe girdi. Bu bizim için çok önemli, çok sevindirici bir gelişme. Yakın zamanlara kadar böyle bir değişimi hayal etmek bile hayaldi! Bu arada ilçemizle beraber belediyemizin de kalitesi tescillendi. Belediyemiz, ISO 9001 kalite belgesine ilişkin yapılan denetimlerden 2011’de de başarıyla geçerek TÜV belgesini yeniledi. Bu belge Beyoğlu’nda yaşayan vatandaşlarımızın, belediyeden nasıl daha kaliteli yararlandıklarını ortaya koyuyor. Biz belediye olarak, mükemmelliğin temel kavramlarını kendi kurum ve kuruluşlarımızda benimseme, yaşama geçirme konusunda kararlı olduğumuzu ortaya koyduk. Kaliteli hizmet anlayışımızı sürekli hale getirdik. Daima yenilikler, yeni teknolojiler ve uygulamalarla hizmet standardımızı yükselttik.

2011, atılım yılımız

Nitekim 2011 bizim için atılım yılı oldu. 18 yıldır beklediğimiz Koruma Amaçlı İmar Planının 2010 yılının sonlarında onaylanması hızımıza hız, dinamizmimize dinamizm kattı, adeta bizi kanatlandırdı. Bu sayede, ‘SİT alanı’ ilan edildiği için giderek çöküntü alanı haline gelen bölgelerimizin kentsel dönüşümlerini gerçekleştirmeye başladık. Artık Tarlabaşı’yla birlikte Okmeydanı ve Örnektepe’yi de örnek projelerle hayata döndürüyor, bu semtlerimizin kangren olmuş sorunlarını teker teker çözüyoruz.

Tabii ki bu başarılarımız tesadüf değil. Göreve geldiğimiz ilk günden beri aynı heyecanla Beyoğlu’nun kalitesini daha da yükseltmek için uğraşıyoruz. Bunu da oldukça stratejik ve sistematik bir şekilde yürütüyoruz. Her bir faaliyetimizin, kurumumuzun mutlaka bir felsefesi, bir alt yapısı var. Bu yüzden hizmetlerimiz gerçekçi ve kalıcı olup markalaşıyor. 2011’de faaliyetleri daha da artan Semt Konaklarımız, Gençlik Merkezimiz, Bilge Şehir hizmetimiz, Vatandaşbaşkan projemiz, Hepgenç Yaşam Koçluğumuz, Turabibaba Kütüphanemiz, festival ve etkinliklerimiz, istihdam sağlayıcı ve turizme yönlendirici projelerimiz, Kefken Yaz kampımızla geleceğin Beyoğlu’nu inşa ediyoruz.

Dünya kenti Beyoğlu’nun yaşam kalitesini daha da yükseltecek, ekonomik ve sosyal düzeyini daha da iyileştirecek yepyeni projelerimizle yeni girdiğimiz 2012 yılına ve geleceğe güvenle bakıyoruz. İnanıyorum ki, Beyoğlu’nun geleceği daha aydınlık, insanları daha mutlu olacak.

Ahmet Misbah Demircan
Beyoğlu Belediye Başkanı

 
 
 
 
 
Beyoğlu Belediyesi, Eurocities Avrupalı Kentler Birliği üyesidir.
 
© 2015 Beyoğlu Belediyesi