Yardım

Bireysel e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

    Yardım

Kurumsal e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

 

Yasemin ÖzenBireysel Kullanıcı

 Ayarlar Çıkış

Kişisel Bilgiler

 
51264581220 0532 154 1215 Tomtom Mah. Eski Çiçekçi Sk.
No:3 Beyoğlu
12.95TL  
 

Beyoğlu Belediyesi Hizmetler

 
 
Beyoğlu Belediyesi İletişim Merkezi444 0 160EN
-
-
-
 
 

İstanbul’a Bir Bakış

Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu, , İspanya Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Cervantes Enstitüsü’nün ‘Akdeniz Evi İstanbul’da İspanyol Haftası’ etkinlikleri kapsamında düzenlediği, Jaume Marzal Canos ait  ‘İstanbul’a Bir Bakış ‘ sergisine ev sahipliği yapıyor!

Sanatçı sergisinde 22 yağlıboya eserle,  İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı, Beyoğlu, Fatih, Karaköy ya da eski Sulukule’den kesitler sunmakta.

Sanatın yaşanması için birbirine ihtiyaç duyan üç bakış vardır. Tasarlanan kişi ya da manzaranın bakışı. O bakışı hisseden , izleyen, yorumlayan ve tuvaline döken ressamın bakışı. Ve son olarak, ona tekrar anlam ve hayat veren seyircinin bakışı.
Bu üçü, üç dünyanın kısa, benzersiz ve tekrarlanamaz bir an içerisinde kesiştiği sembolik bir oyuna eşlik eder.
Bir İstanbul sonbaharında dolaşırken, bu bakışları bazen bir anlığına ve bazen uçsuz bucaksızcasına yakalama fırsatım oldu.
Kıpır kıpır sokaklarından, meydanlarından ve mahallelerinden geçen karakterlerin ruhunu ve farklı dünyalarını tuvallere taşıyarak aktarmaya çalıştım. İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı, Beyoğlu, Fatih, Karaköy ya da eski Sulukule’nin...

Jaume Marzal Canós
Ressam

Jaume Marzal Canós
Jaume Marzal Canos, 1946 yılında Valensiya yakınlarında Moncofar'da doğmuş olan İspanyol sanatçı ve ressamdır. İlk olarak Barcelona'daki LLojta El Sanatları Okulu'ndaki çalışmaları sırasında resim yapmaya başlamıştır. Sanatçı ağırlıklı olarak Alicante'de yaşıyor, ancak Çek Cumhuriyeti'nde Prag ve Pilsen’e sürekli seyahat ediyor.
1991'de Canos onu birkaç Arap ülkesine götürecek bir yolculuğa başladı: Fas, Tunus, Cezayir, Ürdün, Lübnan ve Suriye. Bu süre zarfında İspanya, Belçika, Tunus, Çek Cumhuriyeti ve Suriye'de çeşitli sergiler düzenledi.
2005'ten 2006'ya kadar, sanatçı Litton, Estonya, İsveç, Finlandiya, Danimarka, Polonya, Almanya, Macaristan, Avusturya, Slovakya, Türkiye, Bulgaristan, Bosna Hersek, Hırvatistan ve Slovenya gibi Doğu ve Kuzey Avrupa'daki birçok ülkeyi ziyaret etti. Bu ülkelere seyahatlerinde, sanat merkezlerini ziyaret edip ve resimler yaptı. 2008 ile 2009 yılları arasında Canos, 8 ay boyunca Suriye'ye yaşadı. Biri Şam'daki Cervantes Enstitüsü'nde, diğeri ise Suriye'deki İspanya Büyükelçiliğinde iki sergi düzenledi.

2012 yılında sanatçı, Güneydoğu Asya'ya götürecek yeni bir yolculuğa başladı.. Japonya, Güney Kore, Çin, Vietnam, Tayland, Laos, Sri Lanka ve Malezya'yı ziyaret etti. Asya Kıtası'nın bu bölümünü tasvir eden bir dizi resimler yaptı.

 
 
 
 
 
Beyoğlu Belediyesi, Eurocities Avrupalı Kentler Birliği üyesidir.
 
© 2015 Beyoğlu Belediyesi