Yardım

Bireysel e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

    Yardım

Kurumsal e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

 

Yasemin ÖzenBireysel Kullanıcı

 Ayarlar Çıkış

Kişisel Bilgiler

 
51264581220 0532 154 1215 Tomtom Mah. Eski Çiçekçi Sk.
No:3 Beyoğlu
12.95TL  
 

Beyoğlu Belediyesi Hizmetler

 
 
Beyoğlu Belediyesi İletişim Merkezi444 0 160EN
-
-
-
 
 

Galatalı Bankerlerden Günümüze Finans Tarihi

Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası himayelerinde, Vakıfbank ve Halkbank’ın katkılarıyla düzenlenen,  Alpay Tarhan’ın özenle, titizlikle derlediği koleksiyonundan nadide eserlerinin sergileneceği ‘ Galatalı Bankerlerden Günümüze Finans Tarihi’ sergisine ev sahipliği yapıyor!

Sergide,  Osmanlı Devleti’nin İtibâr-ı Milli Bankası’ndan, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na uzanan çetin yolcuğu, Dersaadet Bankası’ndan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na geçişi gibi önemli dönemleri paramızın ve hisse senetlerinin referanslarıyla izleyeceksiniz.

Ekonomi tarihi içinde, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın ilk basımı olan 1 Türk Lirası’ndan, 1.000.000 Türk Lirası’na giden inişli çıkışlı süreci, sonrasında ise paramızdan altı sıfırın atılmasıyla gerçekleşen tarihi başarının hikayesini  göreceksiniz.

Sergi, aynı zamanda, Galata’dan başlayıp, Anadolu’ya uzanan ekonomik serüvenin hikayesiyle birlikte; Milli beraberliğimizi, mücadeleci karakterimizi, hisse senetleri ve paraların üzerindeki renklerin ve motiflerin harmonisinde zarafetimizi ve Beyoğlu özelinde kültürel zenginliğimizi anlatmaktadır.

Açılış Kokteyl : 07 Mayıs Pazartesi
Saat:16.30
Yer: Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu
Adres: Şahkulu Mah. Meşrutiyet Cad. No:121 Şişhane

 Galerimiz; Pazar hariç, her gün 09.00-18.00 arası ziyarete açıktır.

 
 
 
 
 
Beyoğlu Belediyesi, Eurocities Avrupalı Kentler Birliği üyesidir.
 
© 2015 Beyoğlu Belediyesi